تعمیر نوار دور یخچال در مشهد

تعمیر یخچال

دلایل استفاده از نوار دور درب یخچال

 

1.افزایش طول عمر مواد غذایی و جلوگیری از فاسد شدن آنها

2.بهبود عملکرد کمپرسور

3.جلوگیری از هدر رفت هوای سرد به بیرون و جلوگیری از گردوغبار به فضای داخل یخچال

4.کاهش مصرف برق به صورت بهینه

5.باز و بسته شدن آسان درب به دلیل خاصیت چسبندگی و آهنربایی

6.جلوگیری از برفک زدن یخچال و فریزر

چرا نوار دور یخچال زود خراب می‌شود؟

 

این قسمت به دلیل باز و بسته شدن زیاد درب یخچال بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرد.درصورت مشاهده سفت شدن، شل شدن و یا ترک خوردن نوار باید اقدام به تعویض این قطعه کنیم.دمای یخچال فریزر را بررسی کنید اگر دما نامناسب باشد روی خشک شدن نوار درب یخچال تاثیر می‌گذارد.تمیز نکردن به موقع نوار یخچال هم یکی دیگر از دلایل خرابی نوار است.

تعویض نوار دور یخچال

نکات لازم برای افزایش عمر نوار دور یخچال

 

یکی از مهمترین موارد برای افزایش طول عمر نوار دور یخچال تمیز کردن مرتب آن است تا اگر کثیفی و یا گردوغباری داشته باشد پاک شود.این کار به ایجاد بوی مطبوع فضای داخل یخچال هم کمک می‌کند و عمر مفید یخچال را افزایش می‌دهد.

 

پس از تمیز کردن می‌توان کمی وازلین دور تا دور نوار بزنیم تا دیرتر خشک شود.هنگامی که نوار در معرض سرما قرار بگیرد زودتر خشک می‌شود.برای جلوگیری از این مشکل نوار را جدا کرده درون آب جوش قرارداده یا سشوار روی آن بگیرید این کار به احیای نوار نیز در جهت تعمیر آن  کمک می‌کند.

تعویض نوار دور یخچال

چگونه نوار دور یخچال را تعویض کنم؟

 

برای این کار دانستن مدل یخچال و نوع نوار ضروری است.در بعضی از یخچالها نوار با پیچ به درب وصل شده است و در بعضی از یخچالها با چسب.پس از دانستن این نکته اقدام به مراحل زیر کنید.

 

یخچال را از برق بکشید سپس شروع به جدا کردن نوار از قسمت بالایی یخچال کنید.اگر پیچ مشاهده کردید چند دور بچرخانید تا نوار جدا شود.نوار را جدا کرده و نوار جدید را جایگزین کنید.بهتر است این کار را از گوشه های یخچال شروع کنید.اگر نوار موجود بدون پیچ به یخچال متصل شده بود پس از تعویض نوار باید از چسب برای اتصال نوار به یخچال استفاده کنید.

تهیه نوار دور یخچال اصل و با کیفیت در مشهد

 

تعمیر و تعویض انواع قطعات یخچال با قطعات اصلی در بازدید کمتر از 3 ساعت از زمان برقراری تماس با شرکت خدماتی کیان سرویس.این تیم حرفه ای با اعزام تکنسین های مجرب اقدام به تعمیر و در صورت نیاز تعویض قطعه مورد نظر از جمله نوار دور یخچال می‌کند.

 

برقراری تماس به صورت شبانه روزی:09156600162

در صورت تعویض نوار چه مشکلاتی برای یخچال بوجود می‌آید؟

 

در موقع تعویض نوار اگر به درستی نوار را وصل نکنیم ممکن است درب یخچال باز بماند و باعث هدر رفتن هوای یخچال به بیرون شده در نتیجه مواد غذایی یخچال فاسد شود.اگر مهارتی در این زمینه ندارید حتما به تعمیرکار مجاز  یخچال فریزر مراجه کنید.

 

حتما بخوانید:تعمیر یخچال فریزر شبانه روزی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.