ایراد های متداول در یخچال های ساید دوو

ایرادات یخچال ساید دوو

ایرادهای متداول در یخچال ساید بای ساید دوو :

 

یکی از شایع ترین ایرادات در ساید دوو خرابی فن فریزر میباشد که معمولا در این مواقع قسمت یخچال کاملا گرم میشود و برودت فریزر و به خصوص طبقات بالایی کم میگردد.

 

نکته : گاهی اوقات در ابتدای ورود به منزل و تست فن که معمولا با گرفتن کلید داخل کابین فریزر میباشد در ابتدا فن کار نمیکند ولی بعد از باز کردن کاور دستگاه و تست مجدد دیده شده که فن کار میکند که باید توجه داشت ، فن معیوب میباشد و در دماهای پایین کار نمیکند.

 

ایراد متداول بعدی معمولا ساید های دوو پس از پنج الی شش سال کارکرد معیوب میشود که در این مواقع یا دستگاه کلا خاموش شده است و یا سرمای دستگاه دچار مشکل شده که در هنگام باز و بست درب دستگاه مشاهده میشود که فن در زمان باز بودن درب به کار افتده و با بستن درب دستگاه از کار می افتد که همین علت هم باعث افت سرمای دستگاه میگردد.

 

نکته: در مواقع خرابی برد معمولا از روی ظاهر هم میتوان به خرابی  پی برد که معمولا خازن صافی باد کرده است.

 

ایراد متداول بعدی عدم وجود سرما در دستگاه میباشد که با باز کردن کاور دستگاه فقط در یکی الی دو ردیف بالایی سرما وجود دارد.در این مواقع معمولا باید از مشتری سوال کرد که ایا دستگاه به تدریج یا یهویی گرم شده.اگر مشتری اعلام کرد به صورت یهویی یا نهایت یکی الی دو روزه احتمال نشت گاز از قسمت پرفشار و یا همان کندانسور و به خصوص زیر کندانسور که در معرض رطوبت قرار دارد وجود دارد.ولی اگر مشتری اعلام کرد دستگاه به تدریج گرم شده احتمال نشت از قسمت کم فشار یا اواپراتور و یا گیر بودن لوله مویین وجود دارد.

 

نکته: در صورت گیر بودن لوله مویین چون امکان تعویض ان به صورت شرکتی وجود ندارد با ایجاد سوراخ کوچکی در کنار اواپراتور و رد کردن لوله مویین از انجا لوله مویین تعویض میگردد.

 

ایراد متداول دیگر در ساید دوو عدم خالی شدن یخ از قالب یخساز میباشد که در این مواقع یخ تولید میگردد ولی تخلیه نمیشود و در نوبت ابگیری مجدد یخساز ، در داخل فریزر اب به راه میافتد،که در این مواقع قالب یخساز معیوب است.دلیل ان هم کنده شدن قسمت انتهایی قالب میباشد که وظیفه اش جلوگیری از چرخش کامل انتهای قالب میباشد که باعث پیچش قالب شده و یخ از قالب جدا میگردد.

چرا در یخچال ساید دوو مشکل بیرون آمدن یخ از یخساز پیش می آید

مشکلات دیگری که در یخچال های ساید به وجود می آید

 

 

یخچال خنک نمیکند

ممکن است یخچال ساید بای ساید شما در قسمت یخچال یا در قسمت فریزر دچار افت برودت شده و خوب خنک نکند. علت خنک نکردن این قسمت ها میتواند به دلیل وجود برفک در اواپراتور ، نشت گاز ، خرابی کمپرسور ، خرابی فن ، خرابی سنسور یا ترموفیوز یا مواردی از این دست باشد که نیاز به بررسی توسط تعمیرکار متخصص در این زمینه را دارا میباشد.

 

صدای غیرطبیعی ساید بای ساید

صدای غیرطبیعی ساید بای ساید میتواند مربوط به خرابی فن یا خرابی کمپرسور و یا تراز نبودن دستگاه باشد. اگر با تکان دادن بدنه دستگاه صدای غیرطبیعی یخچال قطع میشود احتمالا دستگاه شما تراز نبوده و لرزش لوله های متصل به کمپرسور یخچال ساید دوو باعث بروز صدا میگردد.

 

یخچال یکسره کار میکند .(دستگاه اتومات نمیکند)

در صورتی که یخچال ساید بای ساید شما یکسره کار میکند ممکن است به دلیل نشت گاز این حالت رخ بدهد که به تبع آن سرمایش دستگاه نیز افت خواهد نمود. علت دیگر یکسره کارکردن یخچال خرابی ترموستات یا سنسورهاست که به موجب این خرابی تمام مواد غذایی داخل یخچال منجمد خواهند شد.

 

لاستیک دور درب یخچال خراب شده است

خرابی لاستیک دور درب یخچال باعث هدر رفت سرما و کاهش طول عمر کمپرسور ساید دوو شده و همچنین موجب افزایش مصرف برق میگردد.

 

یخچال فریزر دوو برفک میزند (دیفراست نمیکند)

علت وجود برفک در یخچال فریزر دوو ممکن است به دلیل خرابی قطعاتی همچون المنت ، سنسور ، ترمودیسک ، ترموفیوز ، تایمر دیفراست یا برد الکترونیک ساید دوو باشد.

ایراد های متداول یخچال ساید دوو

ادامه مطالب

 

 

فن کندانسور یخچال کار نمیکند

در صورتی که فن کندانسور (فن کنار موتور یخچال) کار نکند میتواند موجب آسیب دیدن کمپرسور یخچال ساید بای ساید دوو شود. از نشانه های خرابی فن کندانسور ساید دوو صدای غیرطبیعی از پشت دستگاه و داغ شدن بیش از حد کنار درب یخچال میباشد.

 

یخچال روشن نمیشود

در صورت روشن نشدن یخچال پریز برق و دوشاخه یخچال را بررسی نمایید . ممکن است به دلیل خرابی برد اصلی ساید دوو دستگاه روشن نشود.

 

موتور ساید بای ساید دوو کار نمیکند

موتور یخچال ساید بای ساید برای چند ثانیه روشن شده و مجددا قطع میشود. احتمالا کمپرسور (موتور ) ساید بای ساید سوخته است. ممکن است رله اورلود دستگاه نیز خراب شده باشد.

 

صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو خراب شده است

خرابی صفحه دیجیتال روی یخچال ممکن است به دلیل شستن یخچال و یا ضربه ایجاد شود که در این صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض برد نمایشگر ساید بای ساید دوو توسط تعمیرکار میباشد.

 

برد الکترونیکی ساید بای ساید دوو خراب شده است

برد الکترونیکی دستگاه که نقش اساسی در عملکرد دستگاه دارد و همچون مغز دستگاه عمل میکند ، ممکن است به دلیل نوسانات برقی و یا شستن یخچال و یا اتمام طول عمر قطعات الکترونیکی روی برد خراب شود که در این صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض برد اصلی یخچال ساید بای ساید دوو میباشد.

چرا بعضی مواقع یخچال ساید دوو خنک نمیکند

 

دوستان عزیز اگر میخواهید درباره مزایای یخچال های ساید بای ساید بیشتر اطلاعات کسب کنید ، اینجا کلیک کنید .

 

همچنین اگر با خرابی یخچال یا فریزر مواجه شدید ، میتونید با تیم حرفه ای ما کیان سرویس ارتباط برقرار کنید ، که در مشهد به طور حرفه ای فعالیت دارند .

 

ما در مقاله چرا یخچال یخسازی نمیکنه به طور کامل علت ها رو توضیح داده ایم ، اگر با این مشکل مواجه هستید ، پیشنهاد میکنم حتما مطالعش کنی .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.