تعویض فیلتر یخچال در مشهد

تعویض فیلتر یخچال در مشهد

تعویض فیلتر در مشهد

انواع فیلترهای آب در یخچال

 

همانطور که می‌دانید نصب فیلتر با هدف کاهش رسوبات موجود در آب شهری و تصفیه آب از کلر و سموم شیمیایی بر روی یخچالها نصب می‌شود.فیلتر به دو دسته کلی فیلتر معمولی و فیلتر آنتی باکتریال دسته بندی می‌شود.

 

1.فیلتر معمولی

 

در بعضی از یخچالها یک عدد فیلتر وجود دارد.وظیفه اصلی این فیلتر جذب ذرات معلق موجود در آب توسط کربن فعال و یا زغال است.

 

2.فیلتر آنتی باکتریال

 

این نوع از فیلترها وظیفه حذف باکتریهای آلوده را علاوه بر ذرات معلق موجود در آب دارد.نوع دیگر دسته بندی فیلتر یخچال فیلتر بیرونی و فیلتر درونی می‌باشد.

 

تفاوت عمده این دو مدل فیلتر در محل نصب آن است.فیلتر بیرونی همانطور که از نامش پیداست در قسمت بیرونی یخچال مستقیما روی شلنگ ورودی آب  به یخچال نصب می‌شود.فیلتر درونی هم در کنار جا میوه ای یا در سقف داخل یخچال نصب می‌شود.

مشکلات عمده فیلتر آب در یخچال

 

این قطعه هم مانند سایر قطعات یخچال در صورت خرابی باعث علمکرد ضعیف یخچال می‌شود.عدم درست کار کردن فیلتر آب باعث مسدود شدن لوله‌های یخچال از ذرات شن و ماسه، کم شدن فشار آب خروجی یخچال در اثر رسوب گرفتگی لوله‌ها، احتمال سوختن شیر برقی یخچال و بد طمع شدن یخ و آب موجود در لوله‌ها می‌شود.رسوب زدایی و جرمگیری فیلتر آب یخچال باید به صورت مرتب انجام شود تا از مشکلات ذکر شده و آسیب به یخچال جلوگیری شود.

تعویض فیلتر یخچال

نحوه تعویض فیلتر آب یخچال به صورت کلی

 

در هر برندی تعویض فیلتر آب یخچال ممکن است متفاوت باشد اما در اینجا تعویض فیلتر را  به صورت کلی شرح می‌دهیم.

 

1.اولین اقدام خاموش کردن یخساز و پیدا کردن فیلتر آب بر اساس مدل یخچال است.

2.فیلتر آب را چند بار چرخانده و به جداسازی آن اقدام می‌کنیم.در بعضی از یخچالها فیلتر دارای پیچ است که به راحتی می‌توان پیچ را باز کرد.

3.پس از جداسازی فیلتر نسبت به تعویض آن اقدام کنید سپس یخساز را روشن کرده و دکمه water filter را چند ثانیه نگه دارید تا چراغ فیلتر روشن شود.

زمان تعویض فیلتر آب در یخچال در برندهای مختلف

 

زمان تعویض فیلتر آب در برندهای مختلف حدود 5 الی 6 ماه تخمین زده شده است که معمولا با قرمز شدن چراغ فیلتر همراه است.بهتر است قبل از روشن شدن چراغ فیلتر نسبت به رسوب زدایی و یا تعویض آن اقدام کنید.

تعویض فیلتر یخچال

نمایندگی تعویض فیلتر اصلی یخچال در مشهد

 

برای تعمیر یخچال و تعویض قطعات از جمله تعویض فیلتر بهتر است به نمایندگی مجاز تعمیر قطعات مراجعه کنید.کیان سرویس با ضمانت 180 روزه قطعات با مجرب ترین پرسنل در سطح شهر مشهد به صورت شبانه روزی در خدمت شماست.

 

تلفن تماس جهت پشتیبانی 24 ساعته:09156600162

تعویض فیلتر ساید بای ساید

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در مشهد

 

زمان تعویض فیلتر ساید در هر برندی متفاوت است اما در حالت کلی پس از نمایان شدن هشدار روی صفحه نمایشگر ساید برای تعویض فیلتر و خروج آب به صورت آهسته و همینطور سرازیر شدن آب از یخساز دستگاه باید اقدام به تعویض فیلتر کنیم.در این حالت پس از تعویض فیلتر دکمه alarm water را نگه دارید تا علامت هشدار از بین برود.

آیا می‌توانیم فیلتر یخچال را خودمان تعویض کنیم؟

 

تعویض فیلتر آب یخچال در منزل به راحتی صورت می‌گیرد اما در زمان تعویض این قطعه باید دقت کرد چرا که اشتباه نصب کردن این قطعه باعث مشکلاتی مانند تغییر مزه آب موجود در یخچال،کم فشارشدن آب یخچال،گرفتیگی لوله‌ها و در نتیجه آسیب رساندن به دستگاه می‌شود.پس بهتر است در صورت آشنایی نداشتن با طریقه تعویض فیلتر از تکسنین ماهر کمک بگیرید.

 

حتما مطالعه کنید: تعمیر یخچال در منزل مشهد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.